pujceni@dodavky.net

608 780 500

Renovace podlahy je spojena s celkovou rekonstrukcí domu

10.7.2020

Dokonalá a především kvalitní podlaha je důležitou součástí domu. Navíc je podlaha prakticky tou nejzatíženější částí jakéhokoliv objektu vůbec. Má samozřejmě i svou životnost a pokud majitel domu nebo bytu chce, aby mu vydržela podlaha dostatečně dlouho, musí si zvolit nejen vhodný materiál pro samotnou pokládku podlahy, ale také musí používat šetrné čisticí prostředky k údržbě. Výměna podlahy není zcela nutná, pokud je podlaha ve stavu, kdy je možné podlahu pouze zrenovovat. Je možné dosáhnout stejného cíle, jako při pokládce nové podlahy. Vše ale samozřejmě záleží na požadavcích majitele a na jeho finančních možnostech.

Renovace podlahy a jak to probíhá

Každá podlaha je něčím specifická a samozřejmě každá vyžaduje jinou údržbu, má jiné vlastnosti a míru opotřebení. Renovace betonové podlahy je vhodná práce spíše pro odbornou firmu, ale samozřejmě, že pokud se na betonové podlaze v garáži objeví jen nepatrná prasklinka, může si ji majitel pomocí speciálních tmelů a jiných přípravků zacelit a opravit sám.

Renovace dřevěné podlahy není o nic lehčí. Tady se určitě vyplatí odborné oko profesionála, který stanoví míru poškození podlahy a sdělí také možné řešení. Pokud dřevěná podlaha či parkety nevykazují stopy hniloby a není nijak promočená, může se počítat s renovací.

Dřevo jako dokonalý stavební materiál nejen pro realizaci domu

Dřevěné podlahy byly a stále ještě jsou v kurzu. Řadí se mezi nejodolnější a nejoblíbenější podlahy vůbec, i když moderní doba dnes vyžaduje i modernější materiály, jsou zde různé inovace a podobně. Každopádně si každá práce vyžaduje správný technologický postup. Dřevěné parkety nebo jiná dřevěná podlaha se může právě díky moderním technologiím a možnostem dobře zrenovovat a nemusí se tak zbytečně podlaha měnit za novou. V každém případě je dřevo přírodním ekologickým materiálem, který má své pozitivní vlastnosti a řadí se tak mezi nejoblíbenější stavební materiály na trhu.

Jaké jsou tedy možnosti

Pokud tedy má člověk v bytě nebo domě starou dřevěnou nebo parketovou podlahu a schovává ji pod kobercem jen z toho důvodu, že není už tak hezká jako dřív, může se to změnit. Renovace podlahy může takovou parketovou podlahu dokonale proměnit a to i vzhledem k interiéru bytu. Povrchová úprava dřevěné podlahy se totiž může přizpůsobit právě interiéru bytu majitele. Je k tomu ale zapotřebí šikovné ruce a trochu trpělivosti. Pokud nejsou parkety nebo prkna poškozená tak, že se nedají již opravit, je nutné je samozřejmě vyměnit. Případné nedokonalosti, dolíky nebo dokonce mezery mezi jednotlivými díly se dají dobře zacelit. K tomu je určený speciální tmel, který se nanáší celoplošně nebo jen na postižená místa.

Jako první se ovšem musí odstranit veškerý starý laka nečistoty. Bruska bude pohodlným a spolehlivým partnerem právě pro takovou renovaci. Podlaha dostane jiný kabát a může se díky tomu i zmenšit zhruba o 2mm, ale na výsledku renovace to nic nemění. Po zatmelení již zmíněných nedostatků se podlaha musí znovu vybrousit a dostane tak výsledný povrch. Tady je nutná povrchová úprava, kam patří nejen lakování podlahy, ale také voskování či olejování. Tyto úpravy chrání dřevo před vysoušením a vlhkostí, ale také před mechanickým poškozením nebo nesprávnou údržbou.

 

 

20 + 1 =