pujceni@dodavky.net

608 780 500

Profesionální malíři – je o ně zájem?

11.7.2020

Jestliže se stěhujeme nebo chceme jen svůj byt oživit, jistě nás napadne malování. Určitě jsme e všichni setkali s případem, že je potřeba malovat a pořád se k tomu nikdo nemá. Pokud ale chceme, aby naše představa byla realistická, klidně se můžeme obrátit na profesionální malířskou firmu. V případě malování svépomocí se to ale zrovna moc nepovede.

Správný postup

Jestliže se tedy rozhodneme pro novou výmalbu našeho interiéru, musíme nejdříve odstranit všechny nerovnosti stěn, popřípadě zatmelit všechny díry a praskliny. Špinavá zeď, pokrytá pruhy nebo mastnými skvrnami, by se rovněž měla trochu očistit, například umýt vodou a mýdlem nebo troškou tekutiny. Omyté stěny musí zcela vyschnout před samotným malováním, takže budeme muset být trpěliví . Pokud ale máme na spěch, můžeme použít základní barvu, která zakryje nečistotu. K těmto nátěrům jsou určeny zvláštní nátěrové hmoty. Předejdeme tak případným nepříjemnostem, které by mohly vzniknout na samotné malbě. Jednodušší malování je samozřejmě v případě, že stěny jsou nové nebo bez známek prasklin či starých nátěrů.

Malířství Procházka Brno

Malířství Brno je top ve svém oboru.

Malířská firma

Jestliže si objednáme profesionální malířskou firmu, můžeme si být jistí, že odvedou dokonalou práci. Náš byt či dům bude mít jistě zcela jiný nádech a my budeme mít pocit dokonalého a komfortního bydlení. Pokud si dohodneme všechny podmínky a vyslovíme své přání, jak stěny vymalovat, můžeme být i příjemně překvapeni. Spolehlivý pracovníci odpovídajících firem mají mnohaleté zkušenosti, které se snaží předávat ve své praxi dále. Jejich komplexní malířské služby obsahují nejen samotnou výmalbu bytu, ale dokážou samozřejmě také dobře poradit, jakým odstínem je dobré určitou místnost vymalovat. Pokud stále ještě váháme, zda – li si na malování pozvat profesionály, musíme si také uvědomit, že naše laická neodbornost v této oblasti může mnohdy spíše interiéru uškodit a tak je pomoc profesionálů určitě na místě. A navíc se nemusíme bát, že bychom ještě k tomu všemu museli shánět nějaké malířské náčiní. Dnešní malíři mají k dispozici vše, co si jen budou přát a také vše k realizaci našich požadavků.

A co si tak vybrat na stěnu našeho bytu?

Je mnoho možností. Stěny se mohou dokonale vymalovat kvalitní barvou s dokonalým odstínem, který bude ladit s našim interiérem. Ale je zde také možnost, že můžeme byt vytapetovat. Sladit barevnou stěnu s vzorovanou tapetou je také velmi dobrý nápad. Jen se to nesmí s tou inspirací přehánět. Ovšem existuje i možnost, že nám profesionální malíř nabídne i malování pomocí válečku. Je to starší inspirace ze sedmdesátých let, která byla v té době velice populární a nyní se dostává opět na světlo. Vzorů je nepřeberné množství a tak je i tento nápad velice vhodným řešením pro náš byt.

Barvy kam se podíváš

Každá barva má znak. Nastaví atmosféru místnosti, ovlivní vaši náladu. Výběr palety by proto měl být správně. Jaké barvy si tedy vybrat? Nejprve bychom si měli položit otázku, jakou místnost chcete malovat. Například v ložnici potřebujeme útulnou a uvolněnou atmosféru. Pracovnu je lepší uspořádat v těch barvách, které jsou konfigurovány pro plodnou práci. V obývacím pokoji zase raději použijeme odstíny, které pomáhají relaxovat a odpočívat.

Bílá barva je královnou mezi barvami a často se používá pro zdobení stěn v obývacím pokoji, studiu nebo ložnici. Zvětšuje vizuálně prostor a proto je ideální pro malé byty. Bílá barva pomáhá myslet jasně, podporuje kreativitu a vytváří dobrou pracovní náladu. Šedá zase zdůrazňuje další barvy svou neutralitou. Může být použita v každé místnosti. Světle šedé odstíny jsou dobré pro ložnici, ale tmavě šedá je ideální pro pracovní náladu. Zelená je jedna z nejvíce používaných barev. Za prvé způsobuje pozitivní emoce a uvolnění. Za druhé jsou místnosti velmi harmonické. V ložnici je lepší použít světle zelené a v obývacím pokoji bude vypadat dobře bílá, šedá, zelená nebo tlumená tmavě zelená.

Takže vybrat si tu správnou barvu do svého bytu není zase taková věda. Poradit si můžeme nechat od profesionálních malířů.

 

5 × four =