pujceni@dodavky.net

608 780 500

Polyuretanové podlahy mají velký potenciál

10.7.2020

Podlaha je důležitým prvkem každé místnosti, na kterou jsou kladeny vysoké nároky. Povrch musí být vysoce kvalitní, pevný, spolehlivý a odolný. Realizace nových podlah v domě nebo v průmyslových objektech vyžaduje vždy odborníka, šikovné ruce a spolehlivý technologický postup. Moderní doba si žádá inovace a to i ve stavebnictví a v případě pokládky podlah. Polyuretanové podlahy patří právě k takovým novinkám. Jsou pevné a odolné a jejich realizace je vhodná nejen v průmyslových halách, ale také v tělocvičnách a jiných sportovních zařízeních stejně jako v nemocnicích, školách a vhodné jsou také do obytných prostor.

Jaké jsou polyuretanové podlahy

Polyuretanové podlahy jsou vysoce odolné vůči jakémukoli mechanickému namáhání. Jsou to lité podlahy, které vyžadují odbornou instalaci. Realizace takové podlahy je možná v jedné vrstvě. Je tenčí a je vhodná do obytných prostor, kde není podlaha vystavena takovému zatížení, jako je tomu například ve výrobních halách. Životnost takové podlahy je odhadována až na 12 let a její údržba je velmi snadná. Pokud by se jednalo o podlahu dvousložkovou, tak její tloušťka je daleko vyšší, a proto vydrží větší zatížení. Instalace takových podlah je ovšem výsadou odborníků a profesionálních firem, které mají v popisu práce dokonalou realizaci polyuretanových podlah.

Polyuretanová podlaha

Polyuretanová podlaha je nyní velmi oblíbená.

Co lze ještě říci o plyuretanových podlahách

Polyuretanové podlahy mají jednu velkou výhodu. Protože jsou to prakticky lité podlahy, vyznačují se svou dokonalou pokládkou beze spár. Navíc si tento povrch získal oblíbenost u spotřebitelů také vysokou pevností a to s minimálním smršťováním. Své pozitivní vlastnosti vykazují například v obchodních centrech, průmyslových nebo výrobních halách, garážích a zdravotnických zařízeních. Jednosložková, tenká vrstva je nejoblíbenější mezi spotřebiteli, ale méně odolná, dvousložková je doporučená odborníky. Jejich životnost je mnohem vyšší a hlavní předností polyuretanových podlah je tedy jejich elasticita a vysoká odolnost proti nárazům, mechanickým a chemickým vlivům.

Výhody polyuretanových podlah

I tyto podlahy mají svá pozitiva. Patří sem odolnost proti nárazům a mechanickému poškození, požární bezpečnost, tepelná odolnost a také vysoká úroveň elasticity. Je třeba také zmínit i fakt, že na trhu lze najít široký výběr barev i vzorů. Také údržba takové podlahy je velmi jednoduchá a pokud není silně znečištěna, postačí jen vlažná voda a běžně dostupné čisticí prostředky. Polyuretanová podlaha také dobře snáší vlhkost.

Profesionální firma

Polyuretanové podlahy mají velký potenciál a jsou vhodné zejména do velkých objektů. Výrobní, skladové nebo jiné průmyslové haly jsou jako dělané pro realizaci takových podlah. Ovšem jejikož realizace polyuretanové podlahy není zrovna jednoduchou záležitostí, je třeba na takovou práci oslovit odbornou firmu. Pro odborné pracovníky je každá nová pokládka výzvou, získávají odborné zkušenosti, které se snaží předávat dál. Navíc tyto firmy disponují vším, co je k takové práci potřeba, od speciálních nástrojů a náčiní před kvalitní materiál.