pujceni@dodavky.net

608 780 500

Pokládka vinylové podlahy chce šikovné ruce profesionálů

10.7.2020

Každá renovace si vyžaduje pečlivou přípravu a vzhledem k tomu, že se žádná renovace domu neobejde ani bez opravy podlahy, je potřeba zajistit vše potřebné i pro tuto opravu. Podlaha je totiž nejzatíženější část domu a tak je třeba tomu věnovat náležitou pozornost. Na trhu se v současné době člověk může setkat se širokou nabídkou nejrůznějších podlahových krytin, které jsou vhodné nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale také na chodbu a do koupelny.

Vinylové podlahy

Trh podlahových krytin se vyvíjí velmi rychle. Pravděpodobně má v živé paměti originální tmavě šedý nebo mramorový design, který „zdobil“ snad všechny panelové domy, školy, kanceláře a obchody. Pokud před pěti lety nikdo neslyšel o vinylových podlahách, dnes si tento materiál získal velkou popularitu. Zaprvé je to kvůli univerzálnosti křemenných vinylových povlaků. Je odolný proti vlhkosti, proti znečištění, mechanickému poškození. Pokládka vinylové podlahy je možná prakticky v každé místnosti v domě. Velký výběr dekorů umožní proměnit všechna přání ve skutečnost, takže vinylová podlahy může být v každém koutku domu nebo bytu.
Ve složení moderní vinylové podlahy (70-80%) dominuje křemičitý písek nebo jiné minerály, jsou přítomny 1-2 vrstvy skleněných vláken. Díky tomu je křemenný vinyl odolný, a to i proti opotřebení a je velmi stabilní, vydrží teplotní extrémy, vysokou vlhkost, má stálé rozměry a výkon při nízkých teplotách. Technologie výroby vinylových povlaků je založena na metodě lisování všech součástí za tepla.

Pokládka podlah Praha

Pokládka vinylové podlahy je běžná práce.

Profesionálové a jejich zkušenosti

Jestliže člověk není manuálně zručný a přitom by měl rád vinylovou podlahu i v interiéru svého domu, může se samozřejmě obrátit na spolehlivé a profesionální firmy, které mají v popisu práce právě služby, jako je pokládka vinylových podlah a podobně. Ke každé zakázce zaměstnanci firmy přistupují objektivně a individuálně. Každý klient má totiž jiné přání. Technik firmy přijde nejdříve zhodnotit celou situaci, navrhne možné řešení a pak již nepbrání nic tomu, aby se s pokládkou začalo.

Jaký je postup pokládky

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením je možná nejrozšířenější, i když tento postup docela dohání pokládka vinylové podlahy jako plovoucí podlaha. U pokládky celoplošným lepením stejně jako i u těch ostatních způsobů musí být podklad rovný, očištěný a hladký. Jen tak bude výsledek pokládky nejlepší. Speciální lepidlo určené právě pro vinyl se musí nejdříve dobře rozetřít po celé ploše podkladu a potom lze samotný vinyl položit. K jeho uhlazení je potřeba korková destička, která navíc vytlačí vzduchové bubliny a pak také zátěžový váleček. Návaznost jednotlivých dílů vinylu, tedy spáry spoje, se mohou sjednostit pomocí svařovací šňůry ve stejném odstínu a horkovzdušné pistole.

Pokládka vinylové podlahy samolepícími dílci je daleko snadnější a v takovém případě lze vytvořit třeba mozaiku nebo jiný originální ornament, který bude tvořit dokonalou podlahu celého interiéru. Tyto samolepící díly jsou na spodní straně opatřeny ochrannou fólií, která se před nalepaním usí ztrhnout. Pak jen stačí díl přilepit k podkladu a pokračovat.

Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem je v podstatě stejná, jako u klasické pokládky laminátu. Jednotlivé dílce mají drážky, které do sebe dobře zapadají a vytvářejí tak kvalitní podlahu. Je hodně podobná plouvoucím podlahám, je měkká na došlap a přitom velmi atraktivní.

eleven − 4 =