pujceni@dodavky.net

608 780 500

Plachty na bazén

30.8.2020

Čistota zahradního bazénu je jistě velmi důležitá, aby si každý člen rodiny mohl vodních radovánek užít. Samozřejmě, že se asi nikomu nebude líbit, plavat ve špinavé vodě plné větviček a listí. Existuje řešení, které zajistí spolehlivou ochranu vodní hladiny a zároveň ušetří rodinný rozpočet.

 

Kvalitní plachty

Plaschty na bazén mají i atypický tvar.

Plachty na bazén a jejich výhody

Spolehlivá ochrana zahradního bazénu může mít podobu kvalitního a pevného přístřešku, který může být pojízdný a spolehlivě tak ochrání vodu v bazénu. Bude to ovšem časově trochu náročnější a také mnohem dražší. Ovšem na trhu existují i jiné možnosti. Například kvalitní plachty na bazén. Ty jsou na rozdíl od těch pevných ochranných systémů zhotoveny za pár dní a jejich výhoda je především pořizovací cena, která je nízká a levnější v porovnání s pojezdovými kryty. Pokud si tedy majitel bazénu pořídí takovou plachtu na bazén, má jistotu, že se nemusí denně potýkat s nečistotami v bazénu. Každá taková plachta na bazén ovšem plní i další funkce. Je to úspora bazénové chemie, protože pokud je bazén zakrytován delší dobu, voda se nevypařuje v takovém poměru, jak při odkrytí bazénu a tudíž se šetří i bazénová chemie. Jako další výhodu lze spatřovat v tom, že tyto plachty na bazén mají různé charakteristiky.

Solární plachta na bazén

Tyto plachty jsou právem nazývány solární, protože jsou vyrobeny ze vzduchivých bublinek, které na slunci fungují jako lupy a mohou tak ohřát vodu v bazénu až o několik stupňů. I když se to nezdá, ale voda pak může být dokonale vlažná a to je přece dobrá zpráva. Solární plachta tedy pracuje čistě na přírodním principu a využívá sluneční energii.

Jiné druhy bazénových plachet

iné druhy bazénových plachetJak už bylo řečeno, každá bazénová plachta plní svou funkci jako krycí plachta. Dalším druhem plachty na bazén je plachta zimní, která je vyrobeny z pevného a odolného materiálu. Ten dobře odolává nejen mrazivému počasí, ale také sněhové nadílce. Nejen tyto plachty, ale i jiné plachty na bazén mohou být vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými výztuhami, které zabraňují nebo zpomalují třeba nechtěný pád do prázdného bazénu.

Plachty na bazén v atypickém tvaru

Každý majitel zahradního bazénu se snaží mít rovněž něco jiného něž ostatní a tak jsou i bazény v nestandardním provedení. V takovém případě je potřeba i atypický tvar bazénové plachty. Tady je potřeba oslovit spolehlivou firmu, která nabízí tyto služby, technik firmy pak přijde změřit samotný bazén, načrtne jeho tvar a za pár dní lze očekávat kvalitní plachtu na bazén.

Co ještě nabízejí firmy

V portfoliu služeb mohou být i nabídky realizace plachty třeba pro venkovní bazény pro veřejnost. Jsou většinou v tradičním obdélníkovém tvaru a zde je potřeba i speciální naviják na plachtu, je to pro lepší manipulaci. S navijákem lze dobře plachtu nejen srolovat, ale také napnout. K tomu také pak slouží i další komponenty, jako jsou napínací gumy nebo kotvící kolíky, které jsou k bezpečnému ukotvení takové plachty. Plachty na bazén mohou mít v takovém případě i různou barvu a lze je potisknout třeba logem firmy, což je zároveň dobrá reklama.

12 − 1 =